Security Center OMNICAST

Systém pro správu IP videa

Security Center Omnicast je dlouhodobou investicí do bezpečnosti vaší firmy. Díky maximální flexibilitě, otevřené architektuře a pravidelně uváděným aktualizacím je možné přizpůsobovat systém aktuálním požadavkům vašeho bezpečnostního a IT oddělení. Můžete přidávat kamery kdykoli je to potřeba, implementovat nejnovější funkce a rozšíření a přitom vás Security Center nikdy neuzavře do omezeného světa proprietárních řešení.

Ať už je velikost vaší organizace jakákoliv, Security Center Omnicast vám umožní vybudovat kamerový systém, který bude odpovídat vašim bezpečnostním potřebám. Díky pokročilým funkcím a podpoře široké škály předních světových výrobců kamer, enkodérů a CCTV příslušenství, získáte řešení přesně na míru vašim požadavkům.

Security Center schema

 

Díky svým funkcím, otevřené infrastruktuře a obrovským možnostem použití nachází Security Center Omnicast široké uplatnění v areálech a objektech kritické infrastruktury, v elektrárnách, letištích, průmyslových komplexech, městských kamerových systémech, dopravních stavbách, nádražích, zdravotnických zařízeních, ve výrobních halách, finančních institucích, školách, administrativních budovách, apod.

Klíčové argumenty a přínos systému Security Center OMNICAST

Security Center Řešení, které poroste s vámi

Omnicast umožňuje rozvíjet systém od nejmenších instalací až po aplikace s neomezeným počtem kamer. Nové kamery a další funkce můžete přidávat kdykoliv je to potřeba. Omnicast vás nikdy neuzavře do omezeného světa proprietárního řešení.

Svoboda volby hardwaru

Otevřená architektura Omnicastu vám dává svobodu volby při návrhu vašeho systému. Můžete si vybírat z množství kamer od různých výrobců a vše vhodně kombinovat do jednoho řešení. Systém vám také umožní použít původní analogové kamery, doplněné o IP enkodéry a snížit tak náklady na pořízení nového systému.

Video, na které je spolehnutí

Přístup k živému i nahranému videu je v Omnicastu samozřejmostí. Vestavěné funkce zálohování a redundance zajišťují vysokou dostupnost kamerového systému, což nejvíce ocení tam, kde je vyžadován trvalý dohled a bezvýpadkový provoz.

Více videa ve vaší síti

S vyšším rozlišením megapixelových kamer, roste i potřeba efektivní správy datových toků ve vaší síti. Omnicast nabízí prvotřídní funkce optimalizace datového provozu pro bezproblémové nasazení HD kamer ve vašem systému.

Federace systémů

Se systémem Omnicast můžete propojit více samostatných objektů a lokalit do jednoho funkčního celku. Získáte tak možnost centrálního dohledu nad všemi jednotlivými systémy v jednom uživatelském prostředí.

Více aplikací, jedno řešení

Systém Omnicast lze zcela bez problémů propojit s dalšími systémy, např. se systémem pro čtení registračních značek vozidel, s pokladními systémy, s RFID systémy nebo s integrační platformou Integra. Propojení technologií nabízí vyšší efektivitu a úsporu času při práci a správě oddělených bezpečnostních i provozních systémů. Navíc lze systém Security Center doplnit o videodetekční a analytické systémy různých výrobců a vytvořit tak automatizované a vysoce spolehlivé řešení.

Klíčové funkce systému

security center Nižší nároky na datovou síť

Dynamický výběr streamu: Systém automaticky vybírá rozlišení video streamu podle velikosti zobrazovacího okna. Díky tomu klesá zátěž datové sítě i nároky na pracovní stanici.

Multistreaming: Definováním odlišných nastavení videa pro různé použití, jako je živé sledování, vzdálené sledování, nahrávání apod., klesá zátěž sítě i nároky na datové úložiště pro záznamy.

Optimalizace síťového provozu: Nastavením pokročilých parametrů, jako je max. datový tok streamu, můžete optimalizovat zátěž sítě.

Vyšší spolehlivost a stabilita

Failover a redundance: Zajištění trvalého nahrávání a dostupnost videa může být klíčová. Vestavěné funkce zálohování a redundance ochrání záznam videa před selháním hardwaru, softwaru i sítě.

Sledování stavu systému: Aktivní sledování stavu vašeho systému umožňuje okamžité a automatické informování o jakékoliv události v reálném čase. Systém umí na řadu z nich automaticky reagovat podle definovaného scénáře.

Nepřerušené streamování videa: I v případě kdy je služba Directory nedostupná, Omnicast ochrání přístup k živému videu, takže lze pokračovat ve sledování zobrazených kamer.

Pokročilé bezpečnostní funkce

Interaktivní mapy: Plan Manager je dynamický mapový modul, který nabízí interkativní funkce pro lepší orientaci ve vašem bezpečnostním prostředí.

Vzdálený klient: Jednoduché vytvoření videostěny z běžných LCD displejů, umožňující správu entit, sledování živého i nahraného videa a změnu zobrazení, včetně vzdáleného ovládání z vybraného pracoviště.

Analýza videa: Zvolte si z celé řady nejlepších videoanalytických nástrojů. Díky nim můžete pružně reagovat na potenciální hrozby a detekované události.

Web a mobilní aplikace: Security Center Mobile a Web Client umožňuje operátorům rychlý přístup k nástrojům pro sledování bez ohledu na to, kde se právě nacházejí.

Záznam s digitálním podpisem: Přidáním skrytého digitálního podpisu do každého snímku záznamu získáte záznam, u kterého lze ověřit jeho pravost a rozpoznat neoprávněnou manipulaci s exportovaným archivem.

Export chráněný heslem: Ochrana exportovaného videa pomocí volitelného kryptovacího klíče a hesla pro přehrání zajistí, aby se důkazní materiál dostal jen do oprávněných rukou.

Správa lokalit a uživatelů

Integrace Active Directory: Synchronizace uživatelských skupin a účtů Windows Active Directory se systémem Omnicast umožňuje rychlou centrální správu uživatelských účtů.

Správa alarmů: Vytvořením alarmů a pracovních postupů založených na systémových událostech můžete automatizovat činnost systému a zefektivnit tak práci bezpečnostních operátorů.

Federace: Centralizace samostatných systémů Omnicast do jednoho globálního virtuálního systému usnadňuje přístup k živému i nahranému videu, alarmům a událostem bez ohledu na lokalitu nebo časové pásmo.

Možnosti jednotlivých verzí

  Standard Professional Enterprise
Obecné
Max. počet kamer 50 250 neomezeně
Max. počet klientů 5 10 neomezeně

Max. počet záznamových serverů

1 20 neomezeně
Podpora audia a I/O ano ano ano
Mobilní a web klient volitelně volitelně volitelně
Pokročilé reportování ano ano ano
Analogové PTZ klávesnice neomezeně neomezeně neomezeně
SDK připojení - volitelně volitelně
Federace - - volitelně
Video a záznam
Kompresní formáty H264 / MJPEG / MPEG-4 / MPEG-2 / JPEG2000 / Wavelet
Multistreaming ano ano ano
Podpora multicastu ano ano ano
Dynamická volba streamu ano ano ano

Synchronní přehrávání záznamů

ano ano ano

Záznam na paměťové karty kamer

ano ano ano
Alarmy ano ano ano
Časové plány ano ano ano

Podpora panoramatických kamer

ano ano ano
Detekce pohybu ano ano ano

Vzdálené ovládání klientské stanice

- ano ano

Dislokovaný záznamový server

- - ano
Podpora hardwarové matice - - ano
Práce s POS transakcemi - volitelně volitelně
Zálohování a redundance
Záložní záznamový server - - volitelně
Záložní Directory server - - volitelně

Podpora řešení jiného výrobce (NEC nebo Windows Cluster)

- - volitelně
Podpora virtualizace ano ano ano

Práce s paměťovými kartami kamer

ano ano ano
Bezpečnost
Správa a ověřování uživatelů ano ano ano
Pravidelná obměna hesel ano ano ano

Vodoznak a kryptování exportovaného videa

ano ano ano
Blokování kamer - ano ano
Integrace Active Directory - volitelně volitelně

 

Podporované značky kamer a enkodérů

ACTi, Arecont Vision, Axis Communications, Basler, Bosch, Canon, Dahua Technology, IQINVISION, JVC, Mobotix, Panasonic, Pelco, Samsung, Sanyo, Sony, Verint, Vivotek … a další. Podrobný seznam na vyžádání nebo ZDE.

Podporované operační systém a databáze

  • Microsoft Windows 8 Pro/Ent
  • Microsoft Windows 7 Pro SP1
  • Microsoft Windows XP Pro
  • Microsoft Windows Server 2012 Std/Ent
  • Microsoft Windows Server 2008 Std/Ent SP2/R2
  • Microsoft Windows Server 2003 Std/Ent SP1/SP2/R2
  • SQL Server 2012 Exp/Std/Ent
  • SQL Server 2008 Exp/Std/Ent R2

Podpora virtualizace

  • VMware ESX / ESXi 4.x, ESXi 5.x

 

 

PDF dokument ke stažení